Європейська комісія: Транзит газу через Україну є стратегічним для безпеки ЄС

вівторок, 17 квітня, 2018, 12:20 Світ

Європейська комісія: Транзит газу через Україну є стратегічним для безпеки ЄС

Український шлях транзиту газу є стратегічним для нашої енергетичної безпеки.

Про це написав у Twitter заступник глави Європейської комісії Марош Шевчович після зустрічі у Берліні з міністром економіки Німеччини Петером Альтмайєром, повідомляє «Польське радіо».

«Український шлях транзиту газу є стратегічним для нашої енергетичної безпеки. Зусилля Німеччини у пошуку рішення, що зробить (цей шлях) комерційно вигідним, дуже цінуються та потрібні. Я можу уявити чотиристоронні перемовини як політичний стимул для переговорів з Україною та Росією», – додав Шевчович.

На спільній прес-конференції європейський комісар заявив, що Єврокомісія дуже цінує найновіші заяви канцлера Німеччини Анґели Меркель у справі «Північного потоку-2». За словами Шевчовича, позиція Меркель дозволяє вважати, що до розмов на тему українського транзиту за участю України, Росії та Єврокомісії може приєднатися Німеччина.

Комісар нагадав, що попри нещодавню суперечку з Росією, Україна змогла забезпечити транспортування газу для споживачів в ЄС.

«Це підтверджує, що транзитний шлях працює і має стратегічне значення для забезпечення поставок газу не тільки Україні, але також Центральній і Східній Європі», – наголосив він.

Нагадаємо, у «Нафтогазі» назвали «хорошою новиною» те, що канцлер Німеччини Ангела Меркель вперше публічно визнала наявність політичної складової в проекті «Північний потік-2» та підкреслила необхідність збереження транзиту територією України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Оригінал публікації на сайту ZIK

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *