Айвазовська: В Україні вперше хочуть ввести покарання для кандидатів-«двійників» та «спойлерів»

Айвазовська: В Україні вперше хочуть ввести покарання для кандидатів-«двійників» та «спойлерів»

ZIK

ZIK

Законопроектом про посилення відповідальності за порушення виборчого права запроваджується норма щодо покарання за продаж пасивного виборчого права, тобто, технічних кандидатів, «двійників», «спойлерів», які реєструються кандидатами, щоб перешкоджати іншим.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявила координатор виборчих програм мережі «Опора» Ольга Айвазовська.

Нагадаємо, до ВРУ внесли законопроект про посилення відповідальності за порушення виборчого права. Зокрема, проектом закону пропонується позбавляти волі до двох років за незаконне використання, вкидання бюлетенів; порушення таємниці голосування членом виборчкому, кандидатом чи спостерігачем; отримання виборцем неправомірної вигоди, пов’язаної з реалізацією активного чи пасивного виборчого права тощо. За надання виборцям неправомірної вигоди, непрямий підкуп виборів, фальсифікацію документації пропонують садити за грати до шести років.

Гостя програми зауважила, що сьогодні де-юре підкуп виборців не відбувається, адже немає виборчої кампанії. Водночас, наголосила вона, якщо партії брендують продукцію, яку роздають людям, це має бути відображено у звіті про видатки. Якщо цього не буде зроблено, партія повинна бути позбавлена держфінансування. Що ж до народних депутатів, як наголосила Ольга Айвазовська, вони мають більше уваги приділити своїм функціям – законотворчій, контролюючій тощо, а не діяльності, яка має ознаки політичної реклами.

Гостя програми, коментуючи внесений до ВРУ законопроект щодо посилення відповідальності за порушення виборчого права, наголосила, що збільшується тяжкість злочинів.

«Підкуп виборців для організатора закінчиться шістьма роками ув’язнення. Це особливо тяжкий злочин. Це означає, що слідчі органи отримують право негласних слідчих дій. Отже, якщо на старті кампанії бази даних осіб, які на окрузі від кампанії до кампанії протягом десятиліть продають своє активне право обирати, якщо хтось із працівників штабу чи випадкових осіб, які дізналися про факт передачі цих баз, на цей момент вже може бути відкрите кримінальне провадження і досудове слідство може вже тривати. Таким чином, буде зібрана достатня доказова база ще до моменту передачі грошей громадянам і до активного старту моменту підкупу виборця», – пояснила Ольга Айвазовська.

Гостя програми звернула увага на те, що законопроектом запроваджується норма щодо покарання за продаж пасивного виборчого права, чого раніше не було. Норма стосується технічних кандидатів, «двійників», «спойлерів» – осіб, які реєструються кандидатами для того, щоб перешкоджати іншим під час виборчих перегонів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Оригінал публікації на сайту ZIK

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *