У М’янмі помилували журналістів Reuters, які мали 7 років сидіти в тюрмі

У М’янмі помилували журналістів Reuters, які мали 7 років сидіти в тюрмі

У М’янмі помилували двох журналістів Reuters, раніше засуджених до семи років тюремного ув’язнення.

Журналісти, котрі пробули у в’язниці більше 500 днів, були звільнені в рамках президентської амністії, що стосувалася 6520 ув’язнених, передає Новое Время з посиланням на Reuters.

«Ми надзвичайно раді, що М’янма випустила наших сміливих репортерів Ва Лоне і Кьяу Со О. З часу їх арешту – 511 днів назад – вони стали символом важливості свободи преси в усьому світі. Ми вітаємо їх повернення», – заявив головний редактор видання Стівен Адлер.

Нагадаємо, журналістам Reuters оголосили вирок у вересні 2018 року.

Вони висвітлювали низку тем, пов’язаних з масовими репресіями щодо мусульманської меншини рохінджа. 12 грудня 2017 року двоє поліцейських передали їм якісь документи в одному з ресторанів міста Янгон. Журналістів відразу затримали, їх звинуватили в отриманні держтаємниці. Працівники Reuters своєї провини не визнають.

Рішення суду М’янми засудили в ООН, ЄС і правозахисних організаціях. Там закликали владу М’янми звільнити кореспондентів, а рішення суду назвали незаконним.

Главред Reuters назвав день, коли оголосили вирок, сумним для М’янми, журналістів видання та вільної преси в усьому світі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Оригінал публікації на сайту ZIK

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *