У Чехії на антиурядові протести вийшли тисячі людей

У Чехії на антиурядові протести вийшли тисячі людей

Тисячі жителів Чехії вийшли у понеділок на вулиці Праги, виступаючи проти прем’єр-міністра країни Андрія Бабіша, якого звинувачують у корупції, а також новопризначеного міністра юстиції Марії Бенесової.

Про це повідомляє DW.

Демонстранти несли національні прапори і скандували гасло «Ми не сліпі».

Масштабні акції також пройшли у містах Брно та Острава. Протестувальники побоюються, що Бенесова може виправдати Бабіша за звинуваченнями, висунутими проти нього.

Слідство стверджує, що мільярдер і колишній підприємець Бабіш у 2007 році незаконно отримав субсидії ЄС у розмірі двох мільйонів доларів на користь свого холдингу Agrofert. Спочатку субсидії були призначені для підтримки малих підприємств.

Сам Бабіш заперечує факти порушень і називає справу політично мотивованою. За його словами, призначення Бенесової не є загрозою для правосуддя. У 2017 році Бабіш, найбагатша людина Чехії, передав управління Agrofert відповідно до вимог законодавства.

71-річна Бенесова була міністром юстиції з 2013 по 2014 роки і генеральним прокурором з 1999 по 2005 роки. Вона змінила на цій посаді Яна Кнезінека, який пішов у відставку 18 квітня. Незважаючи на звинувачення проти Бабіша, його партія ANO («Акція незадоволених громадян») залишається явним лідером опитувань.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Оригінал публікації на сайту ZIK

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *