У МЗС порівняли паспортний указ Путіна з діями нацистів

У МЗС порівняли паспортний указ Путіна з діями нацистів

Заступниця міністра закордонних справ України Лана Зеркаль заявила, що паспортний указ президента РФ Володимира Путіна нагадує дії нацистів, а тому потягне за собою правові наслідки.

Про це заступниця міністра закордонних справ України Лана Зеркаль написала на своїй Facebook-сторінці.

«Практика надання громадянства на окупованих територіях активно використовувалася в Європі нацистами. Нацисти нав’язували німецьке громадянство населенню окупованих територій, через яке на населення поширювався примусовий призов до армії та примусова праця», – написала Зеркаль.

Російська Федерація використала інститут громадянства для порушення територіальної цілісності та суверенітету України, наголосила заступниця міністра.

Зеркаль зазначила, що таку практику РФ вже застосовувала в окупованому Криму, і громадяни України, які відмовились від нав’язаного їм громадянства РФ, стали жертвами дискримінації.

Також заступниця нагадала, що ці порушення є предметом судового розгляду в Міжнародному суді ООН.

Вона висловила переконання, що РФ понесе правові наслідки за свої неправомірні дії «яким би складним і довгим цей процес не видавався, та якою б не була міжнародна політична кон’юнктура».

«Інші держави підтримають підхід невизнання жодних прав Російської Федерації, на які та може посилатися внаслідок застосування Указу про надання громадянства… Дії РФ є ескалацією конфлікту і є підставою для посилення стримувальних дій проти РФ», – додала заступниця голови МЗС.

Нагадаємо, 24 квітня Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей.

Читайте більше новин на тему: паспорти РФ

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Оригінал публікації на сайту ZIK

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *