В Євросоюзі створять фінансову поліцію і фінансову розвідку

В Євросоюзі створять фінансову поліцію і фінансову розвідку

Європарламент

Європарламент

Європейський союз має намір посилити боротьбу з фінансовими злочинами. Для цього передбачається створити, в тому числі, спеціальну фінансову поліцію і фінансову розвідку.

У вівторок, 26 березня, Європарламент прийняв докладну «дорожню карту» щодо забезпечення більш справедливого і ефективного оподаткування, а також по боротьбі з фінансовими злочинами, повідомляє Дзеркало Тижня.

Рекомендації були прийняті переважною більшістю – 505 голосів «за», 63 «проти», і 87 євродепутатів утрималися.

Документ протягом року готувала спеціальна комісія.

Рекомендації пропонують перебудувати систему боротьби проти фінансової злочинності, шахрайства, ухилення від сплати податків, зокрема, шляхом «значного поліпшення співпраці у всіх областях між відповідними численними адміністраціями, створення нових органів на європейському та світовому рівні».

Пропозиції включають невідкладну розробку Єврокомісією створення європейської фінансової поліції і європейського підрозділу фінансової розвідки.

Пропонується створення спеціального органу по боротьбі з відмиванням грошей і створення в ООН податкового органу світового рівня.

У документі говориться, що сім країн ЄС: Бельгія, Угорщина, Ірландія, Кіпр, Люксембург, Мальта Нідерланди – «мають певні характеристики податкових райков і полегшують агресивне податкове планування».

Рекомендації закликають поступово заборонити «золоті візи» та «золоті паспорти», що видаються багатим іноземцям Мальтою та Кіпром.

У схвалених Європарламентом пропозиціях звертає на себе увагу заклик краще захищати громадських тривожних оповіщувачів і журналістів-розслідувачів, для чого, вважають автори рекомендацій, повинен бути створений спеціальний європейський фонд.

Як відомо, 7 березня президент Петро Порошенко закликав парламентаріїв невідкладно прийняти нову редакцію статті про незаконне збагачення.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Оригінал публікації на сайту ZIK

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *