Росія хоче від України компенсацію за “23 роки окупації Криму”

У Держдумі РФ заявили, що Україна здійснювала “анексію Криму протягом 23 років”, і мають намір “стягнути збитки”.

Про це повідомили у прес-службі Кремля.

У російському парламенті створили робочу групу для “аналізу збитків, завданих Криму Україною”.

Очолюватиме групу перший заступник голови Держдуми Іван Мельников. До її складу увійдуть депутати від усіх фракцій і профільних комітетів, експерти, науковці, а також представники окупованого Криму і Севастополя.

“Що стосується аналізу шкоди і збитків, завданих Криму і Севастополю за 23 роки анексії Криму і Севастополя Україною, ми це питання обговоримо сьогодні на раді ДД і будемо переходити до ухвалення конкретних рішень”, – сказав спікер Держдуми В’ячеслав Володін на пленарному засіданні.

Стало відомо, що всі фракції підтримали ініціативу про стягнення з України компенсації на користь Криму.

Володін розповів, що ця робота дозволить вийти на підсумковий документ, в якому будуть “обґрунтовані цифри, факти”. “І далі ми будемо розглядати цей матеріал для подальшого ухвалення щодо нього рішень”, – сказав Володін.

Зазначимо, що 18 березня прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що Кремль не розглядав питання про вимогу до України щодо відшкодування втрат, що нібито завдані економіці Криму до окупації півострова.

“Мені не відомо, щоб таке питання коли-небудь розглядалося в Кремлі. А щодо того, чи є це якоюсь новою ініціативою або на чому ґрунтується, напевно, краще все-таки дізнаватися у Держдумі”, – прокоментував Пєсков ініціативу Володіна.

Він додав, що в Кремлі вперше почули про таку ініціативу.

Як відомо, Росія окупувала український Крим, ввівши на територію півострова військових і організувавши в березні 2014 року псевдореферендум про його самовизначення. Самопроголошена кримська влада заявила, що 96,77% учасників “референдуму” висловилися за приєднання Криму до РФ.

18 березня 2014 року в Кремлі було підписано так званий “договір” про прийняття до складу РФ Криму і Севастополя. Країни Заходу окупацію не визнали та ввели проти окупанта санкції.

Верховна Рада України офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму 20 лютого 2014 року.

Додамо, що п’ять років тому Росія незаконно анексувала український Крим.

Оригінал публікації на сайту Вголос

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *