Створення музею Марії Примаченко – велика і амбітна річ, – міністр

Створення музею Марії Примаченко – велика і амбітна річ, – міністр

Створення музею Марії Примаченко є на часі, адже ця художниця вже є частиною української айдентики.

Про це сказав міністр культури України Євген Нищук під час відвідання виставки картин трьох поколінь художників родини Примаченків, яка проходить в агентстві Укрінформ.

«Україні потрібно орієнтуватися на іміджеві речі, які можуть яскраво презентувати нашу державу у світі, через мистецтво, креативні індустрії і однією з таких візитівок є Марія Примаченко. Її роботи впізнавані далеко за межами України та є, фактично, частиною національної айдентики. Саме тому створення музею видатної художниці є дуже на часі», – сказав Нищук.

«Створення музею Марії Примаченко, це велика і амбітна річ. Ця ідея на часі й ми запалились нею вже давно. Зокрема, не одноразово обговорювали ідею створити окремий музей Примаченко чи на її батьківщині, чи в іншому місті. Було б дуже добре. Цей проект може стати гарним прикладом державно-приватного партнерства, адже має об’єднати зусилля держави на усіх рівнях, а також громадськості», – зазначив він.

Нищук переконаний, що роботи художниці, фактично є частиною айдентики України, а за її унікальною технікою нашу країну впізнають у світі.

Він нагадав, що нещодавно «фантастичні звірі» майстрині прикрасили Український стенд на міжнародному кінофестивалі «Берлінале» в Берліні, і люди, які проходили повз нього говорили: «О, так красиво! А це Україна, Примаченко». «Тобто, навіть, в частині кіноіндустрії, чи в будь-чому іншому, присутність цієї майстрині – це ознака України. Тож, створенням музею Марії Примаченко – це велика і амбітна річ, над якою треба працювати», – наголосив Нищук.

Пройдіть тест: Впізнайте українських художників за їх картинами Впізнайте українських художників за їх картинамипізнайте українських художників за їх картинами

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Оригінал публікації на сайту ZIK

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *