Розблокування аудиту НАБУ: Жебрівський назвав, кому забракло політичної волі для цього

Розблокування аудиту НАБУ: Жебрівський назвав, кому забракло політичної волі для цього

ZIK

ZIK

Нині в Україні існує колективна безвідповідальність за обрання керівників антикорупційних органів, які мали б займатися покаранням корупціонерів, проте не роблять цього з огляду на різні причини.

Про це в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу «Народ проти« на телеканалі ZIK заявив екс-аудитор НАБУ Павло Жебрівський.

Павло Жебрівський зауважив, що усі три аудитори НАБУ свого часу передали до ВРУ, КМУ та Адміністрацію Президента підготовлений документ, який вносив зміни до закону про НАБУ та розблоковував діяльність аудиторів НАБУ, проте політичної волі у парламенту для ухвалення такого рішення не було, питання навіть не внесли до порядку денного. А оскільки аудиторів призначають тільки на рік, пояснив Павло Жебрівський, стало зрозуміло, що часу для аудиту забракне.

«А просто рахуватися – нецікаво», – пояснив Павло Жебрівський свою заяву про відставку з посади аудитора НАБУ.

Учасник головного ток-шоу країни переконаний, що з корупцією не борються антикорупційні органи. З цим негативним явищем, на його думку, мають боротися ВРУ та Кабмін.

«Що таке боротьба корупцією? Це зменшення впливу чиновника на громадянина, це коли громадянин не залежить від чиновника… Сьогодні антикорупційні органи мають займатися покаранням корупціонерів. Тим, чим вони, на жаль, не займаються в силу різних причин. Коли їх обирали, були такі підходи, що має обирати Громадська рада доброчесності, інші органи, – і це було дозволено. Сьогодні є колективна безвідповідальність за обрання, у тому числі, керівників цих антикорупційних органів, які мали б займатися покаранням корупціонерів», – вважає Павло Жебрівський.

Нагадаємо, 25 лютого видання «Bihus.info» оприлюднило розслідування про схеми розкрадання в оборонному комплексі. Фігурантом його став син заступника секретаря РНБО Олега Гладковського – Ігор.

Президент України Петро Порошенко підписав указ про звільнення Олега Гладковського з посади першого заступника Секретаря Ради національної безпеки і оборони.

Вже через тиждень «Bihus.info» оприлюднило новий матеріал, де зазначалось, що усі слідчі органи, включно з НАБУ, «зливали» справи Гладковського за хабарі.

Державне бюро розслідувань розпочало досудове розслідування кримінального провадження за матеріалами журналістського розслідування.

Під час засідання ТСК щодо розкрадань у війську 13 березня Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив про перекриття шляхів контрабанди деталей озброєння з РФ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Оригінал публікації на сайту ZIK

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *