У Сирії зник російський офіцер, міноборони РФ замовчує про втрати: фото

У Сирії зник російський офіцер, міноборони РФ замовчує про втрати: фото

Майор армії РФ Сухроб Карімов пропав безвісти в Сирії 3 тижні тому. Міноборони Росії про це замовчує. Першим про ліквідацію групи російських найманців повідомив Тимчук, зараз про неї стало відомо росЗМІ.

УАЗ із військовослужбовцями армії РФ потрапив у засідку в провінції Дейр-ез-Зор напередодні 23 лютого. Про це російській службі «Бі-бі-сі» розповів на умовах анонімності родич одного з них.

Сухроб Карімов був у «відрядженні» в Сирії вже вдруге. За словами рідних, його відправили туди, тому що Карімов добре знав арабську мову і міг працювати на місці перекладачем.

Востаннє майор дзвонив родичам 22 лютого, після цього близькі від нього новин не отримували. Через кілька днів батькам Карімова подзвонили з міністерства оборони. Їм розповіли, що їхній син разом із декількома офіцерами був на УАЗі, який потрапив у засідку. «Це трапилося в провінції Дейр-ез-Зор неподалік від міста Аль Маядін, – переказує повідомлення військових співрозмовник Бі-бі-сі. – Разом із ним у машині було два полковники».

Офіцер російської армії пропав у Сирії, Міноборони РФ замовчує про втрати 01

Батьки Карімова здали зразки ДНК, але вони не співпали з останками загиблих, які привезли з Сирії. Відтоді майор вважається зниклим безвісти.

Офіцер російської армії пропав у Сирії, Міноборони РФ замовчує про втрати 02

Офіцер російської армії пропав у Сирії, Міноборони РФ замовчує про втрати 03

Як пише Цензор, першим про ліквідацію групи російських найманців 8 березня повідомив народний депутат України, координатор групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук. Він підкреслив, що командування Збройних сил РФ приховує дані про обставини, які призводять до втрат серед російських військових.

За даними депутата, 22 лютого були ліквідовані четверо російських найманців. Один із них до цього брав активну участь у бойових діях на території України.

Міністерство оборони Росії цю заяву Тимчука ніяк не прокоментувало і нічого не повідомляло про те, що трапилося в провінції Дейр-ез-Зор.

Російській службі «Бі-бі-сі» не вдалося з’ясувати імена офіцерів, які перебували в одній машині з Сухробом Карімовим, коли він потрапив у засідку. «Бі-бі-сі» направила запит до міністерства оборони з проханням прокоментувати інцидент, що трапився в провінції Дейр-ез-Зор 22 лютого.

Оборонне відомство востаннє офіційно визнавало втрати Росії в Сирії на початку осені 2018 року, коли 17 вересня сирійські ППО помилково збили російський Іл-20 з 14 військовослужбовцями на борту.

Всього від початку операції в Сирії у вересні 2015 року, міністерство оборони Росії визнало загибель там 108 військовослужбовців.

У травні 2015 року президент Володимир Путін засекретив дані про втрати російської армії в мирний час. Верховний суд підтвердив законність цього рішення. У суді стало відомо, що засекретити дані президента попросили прем’єр-міністр Дмитро Медведєв, Міноборони, СЗР і ФСБ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Оригінал публікації на сайту ZIK

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *