Угода, нав’язана силою, не є дійсною, – Снєгирьов про Мінські угоди

Угода, нав’язана силою, не є дійсною, – Снєгирьов про Мінські угоди

ZIK

ZIK

«Мінськ-2» нав’язаний під час прямої військової агресії, а тому не може вважатися домовленостями, які були компромісними для обох сторін конфлікту.

На цьому наголосив співголова громадської ініціативи «Права справа» Дмитро Снєгирьов в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Дмитро Снєгирьов підкреслив, що Мінські угоди – це фактично бачення Росії, російський план федералізації України, щоб залишити державу в орбіті військово-політичного впливу Російської Федерації.

«Незалежно від того, чи Росія пристане на виконання основних вимог Мінських угод, зокрема і припинення вогню, чи ні, після цього не прописано алгоритму подальших дій, тобто такі домовленості не мають жодної логіки.

Росії потрібен заборонений конфлікт, і це саме те, що зараз відбувається – ні миру, ні війни. Сьогодні це постійна зона напруги, яка не дозволяє Україні рухатися в бік Європи або проводити певні конституційні зміни, реформування економічного, військового, політичного секторів», – пояснив Снєгирьов.

Саме тому, на думку експерта, Росія і надалі буде затягувати виконання Мінських угод, паралельно торпедуючи і Нормандський формат, і навіть Будапештські угоди.

«Саме позиція Росії по цих трьох форматах є ключовою – якщо вона сказала, що не готова збиратися в Нормандському форматі – він мертвий, якщо Росія відмовляється від Будапештського формату – на ньому так само треба ставити крапку.

«Мінськ» теж не є дороговказом і константою для виконання саме українською стороною – це нав’язаний нам план. А угода, нав’язана силою під час прямої військової агресії, не є дійсною!» – наголосив Дмитро Снєгирьов.

Нагадаємо, 12 лютого 2019 року – четверта річниця підписання Мінських угод. Другі Мінські угоди – документ, узгоджений на саміті в Мінську 11-12 лютого 2015 року керівниками Німеччини, Франції, України, РФ у форматі «нормандської четвірки» і підписаний контактною групою з представників України, РФ, ОБСЄ і невизнаних Донецької та Луганської «народних республік» із метою деескалації конфлікту на сході України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Оригінал публікації на сайту ZIK

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *