Росія хоче повернути частину її внеску в бюджет ОЗХЗ

Росія хоче повернути частину її внеску в бюджет ОЗХЗ

Росія вимагає повернення частини її внеску в бюджет Організації з заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) через небажання Москви брати участь у фінансуванні створеного в рамках цієї організації атрибутивного механізму.

Про це повідомляє «Інтерфакс» з посиланням на постпреда РФ при ОЗХО Олександра Шульгіна, інформує «Європейська правда».

«Вважаємо рішення про створення атрибутивного механізму нелегітимним, воно було прийнято менше, ніж половиною держав-учасниць конвенції про заборону хімічної зброї», – сказав Шульгін.

За словами дипломата, «це рішення не відповідає положенням конвенції». «І саме тому ми не збираємося ніяк асоціювати себе і не збираємося фінансувати заходи щодо створення атрибутивного механізму», – пояснив Шульгін.

Він зазначив, що «в ході засідання конференції у листопаді минулого року ми заявили про те, що будемо вимагати повернення нашої частки невитрачених коштів з бюджету ОЗХЗ за 2016 рік, які секретаріат планує направити на створення атрибутивної команди».

У листопаді 2018 року Генеральна конференція ОЗХЗ схвалила поправки до бюджету організації. Вони припускають, зокрема, виділення коштів на роботу механізму, який визначатиме відповідальних за вчинення хімічних атак.

З 126 присутніх на конференції делегатів при необхідній більшості в 84 голоси 99 проголосували «за»; 27, включаючи Росію, висловилися «проти».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Оригінал публікації на сайту ZIK

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *