У сербських містах пройшли багатотисячні протести проти президента Вучича

неділя, 13 січня, 2019, 1:10 Світ

У сербських містах пройшли багатотисячні протести проти президента Вучича

Протест в Белграді 12 січня Фото: EPA

Протест в Белграді 12 січня Фото: EPA

Тисячі людей вийшли 12 січня на вулиці Белграда, столиці Сербії, та інших міст країни, відкривши шостий тиждень масових протестів проти президента Олександра Вучича та правлячої Сербської прогресивної партії.

Про це повідомляє Reuters.

Серед вимог демонстрантів – свобода ЗМІ, припинення нападів на журналістів і опозиційних діячів, а також прозорість дипломатичних відносин з Косово. 

У Белграді увечері в суботу, 12 січня, тисячі людей пройшли центральними вулицями, вигукуючи «Зрада!», «Вучич – злочинець». Багато людей несли плакати з написами «Піднімись, Сербіє!» або «Почали!».

Менші акції протесту пройшли в сербських містах Нові-Сад, Крагуєвац, Курсумлія, Крушевац, Ужице та Пожезі.

Протести відбулися напередодні візиту президента Росії Володимира Путіна до Сербії, запланованого на четвер, 17 січня.

Хоча Вучич стверджує, що членство його країни в Європейському Союзі залишається метою Сербії, він підтримує тісні політичні зв’язки з Росією. 

Демонстрації в країні почалися після того, як в листопаді в Сербії побили опозиційного політика Борка Стефановича, що викликало обурення громадськості. Зараз триває шостий тиждень масових акцій.

Політична група Альянс за Сербію, яка об’єднала близько 30 опозиційних партій, є рушійною силою протестів і звинувачує Сербську прогресивну партію Вучич в нападі на Стефановича. Влада заперечує свою причетність.

Президент в Сербії грає переважно номінальну роль, однак партія Вучича домінує в парламенті з 2012 року. Сам він був обраний на п’ятирічний термін на пост президента в 2017 році після того, як обіймав пост прем’єр-міністра.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Оригінал публікації на сайту ZIK

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *