Супрун порадила, як повернутися до форми після свят

Супрун порадила, як повернутися до форми після свят

Фото: mednet.odessa.gov.ua

Фото: mednet.odessa.gov.ua

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла про те, як повернутися до форми після свят.

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

«Для багатьох закінчення свят стає сигналом – відразу сідати на жорстку дієту та бігти в спортзал. Тільки не поспішайте! Повертатись до звичного режиму важливо поступово та зважено, аби не зашкодити здоров’ю», – йдеться у дописі Супрун.

За її словами, дослідження підтверджують наступний факт – попри різні традиції святкування у світі, переважна більшість людей схильна набирати додаткову вагу в період свят. В одному з досліджень науковці аналізували вагу людей з трьох різних країн (близько 3 тисяч людей) протягом одного року. Виявлено, що найбільше ваги учасники набирали після Різдвяних свят – вага збільшувалась приблизно на 0,5% через 10 днів після Різдва, в порівнянні з вагою за 10 днів до святкувань. Але в цілому набір додаткової ваги не перевищував 1 кілограма і в інші святкові періоди.

Крім того, в іншому дослідженні науковці спростовували міф, що в середньому люди в США набирають понад 2,5 кілограми за період свят. І виявились праві – учасники дослідження набирали значно менше ваги – фактична зміна була 370 грамів.

«Науковці застерігають – в довгостроковій перспективі набрані кілька сотень грамів можуть бути шкідливими. Вони мають здатність накопичуватись, якщо їх ігнорувати. Саме тому важливо, після свят та переїдань позбавитись набраної зайвої ваги», – пише медик.

Кілька її порад на цьому шляху:

  • Не обмежуйте себе в їжі та не сідайте на суворі дієти. Різні «марафони» скидання ваги за 5 днів створюють великий стрес для організму, як і переїдання в час свят. Намагайтесь зробити свій раціон здоровішим – їжте більше овочів та фруктів, клітковини, злакових та зважайте на розмір порцій;
  • Не починайте відразу з інтенсивних фізичних навантажень – це підвищує ризик отримати травму;
  • Якщо будете у сімейного лікаря – не забудьте виміряти талію. Вимірювання окружності талії – найбільш точний показник, що дозволяє виявити кількість небезпечного абдомінального жиру;
  • Повертайтесь до свого звичного режиму дня – якщо він, звісно, у вас був здоровий.

«Починайте здоровіше харчуватись та більше рухатись якнайшвидше! Для цього не потрібно чекати понеділка, 1-го числа чи закінчення усіх свят», – резюмувала Уляна Супрун.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Оригінал публікації на сайту ZIK

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *