В Україні пришвидшився темп інфляції

В Україні пришвидшився темп інфляції

Інфляція на споживчому ринку в жовтні порівняно вереснем становила 1,7%, з початку року – 7,4%. У річному вимірі інфляція становила 9,5% проти 8,9% у жовтні минулого року.

Про це свідчать дані Державної служби статистики, передає «Новое Время».

Базова інфляція в жовтні порівняно з вереснем склала 1,3%, з початку року – 6,9%.

Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%. Найбільше подорожчали овочі – одразу на 8,8%.

На 4,4–1,1% зросли ціни на сало, молоко та молочні продукти, хліб, яйця, макаронні вироби, продукти переробки зернових, масло, рис, рибу та продукти з риби. Водночас на 4,6% подешевшали фрукти, на 2,3% – цукор.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 2,3%, у т.ч. алкогольні напої – на 3,2%, тютюнові вироби – на 1,6%.

Зростання тарифів на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,6% відбулося головним чином за рахунок підвищення тарифів на каналізацію на 5,2%, водопостачання – на 4,8%, утримання будинків та прибудинкових територій – на 1,4%.

Підвищення цін на транспорт у цілому на 3,1% в основному спричинено подорожчанням палива та мастил на 6,0%, а також транспортних послуг на 2,4%.

У сфері зв’язку ціни зросли на 3,3%, що пов’язано з подорожчанням поштових послуг на 9,4% та мобільного зв’язку на 6,9%.

Зазначимо, що Національний банк України підвищив прогноз зростання споживчих цін в 2018 році з 8,9% до 10,1%.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Оригінал публікації на сайту ZIK

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *