Антоніна Колодій про рішення Синоду: Росія втратила важелі впливу на свідомість українців

Антоніна Колодій про рішення Синоду: Росія втратила важелі впливу на свідомість українців

Рішення Синоду Вселенського патріархату щодо Української церкви означає втрату Росією важелів впливу на свідомість українців, а також символічний знак того, що Україна вже ніколи не буде з Росією.

Таку думку у коментарі ІА ZIK висловила доктор філософських наук, професор, політолог Антоніна Колодій.

Вона зазначила, що поділяє оптимізм більшість українського суспільства стосовно вчорашнього рішення Синоду. На її думку, це дійсно величезний крок в утвердженні української незалежності.

«Ми багато говорили про те, що війна на Донбасі тяжка і трагічна для нас, але вона дає нам змогу утвердити цю незалежність. А рішення Синоду – це у духовній сфері такий важливий крок, з яким направду мало що можна порівняти. Дійсно, душа повна радості від того, що Україна зробила нарешті цей важливий крок у відмежуванні від Москви. Адже чому Росія реагує так негативно? Тому що і зросійщення українського населення йшло звідти, і своєрідне ідеологічне промивання мізків також відбувалося через церкву. Тобто для них це втрата важелів впливу на свідомість українців, а також символічний знак того, що Україна вже ніколи не буде з Росією. Ну а для нас це, звичайно, свято, але почекаємо, коли томос таки буде, тоді будемо справді святкувати», – вважає Антоніна Колодій.

Вона додала, що пам’ятає дуже добре церковні бої початку 1990-х і кінця 1980-х років.

«Тоді теж було дуже непросто, ми тоді тільки спиналися на ноги. Але ми це подолали – намагання захоплення церков і все інше. Я думаю, що при добрій політиці тепер це може навіть і не набути таких масштабних проявів. Якщо навіть набуде, то ми це неодмінно подолаємо, адже іншого виходу немає. Якщо йтиметься про якісь особливо великі осередки російського православ’я в Україні, вони, безперечно, щось будуть затівати. Але в нас тепер є Служба безпеки вже не така, як колись на початках нашої незалежності, і громадяни набагато більш свідомі. Тому я думаю, що ми з усім дамо раду. І наше духовенство проявляє достатньо єдності, щоб захищати автокефалію», – зазначила політолог.

Нагадаємо, Синод Вселенського патріархату 11 жовтня оголосив своє рішення щодо України. Вселенський Патріарх продовжує процедуру надання томосу про автокефалію Українській Православній Церкві.

У Синоді визнали, що РПЦ незаконно анексувала Київську митрополію.

Також Синод зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української провославної автокефальної церкви Макарія та визнав їх канонічними.

Київський патріархат закликав УАПЦ та УПЦ (МП) готуватися до об’єднавчого собору. Відповідна заява була оприлюднена 12 жовтня.

Після отримання Українською церквою томосу про автокефалію до неї приєднається близько половини парафій УПЦ Московського патріархату, вважає архієпископ Чернігівський і Ніжинський, прес-секретар УПЦ КП Євстратій Зоря.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Оригінал публікації на сайту ZIK

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *