Прем’єр Гройсман презентував головні положення «Бюджету розбудови країни» на 2019 рік

Прем’єр Гройсман презентував головні положення «Бюджету розбудови країни» на 2019 рік

Серед головних пріоритетів видаткової частини бюджету – збільшення фінансування української армії та посилення енергонезалежності країни.

Про це він заявив на засіданні уряду під час презентації проекту бюджету-2019, яке транслював телеканал ЗІК.

«На 2018 рік у бюджеті країни передбачили зростання ВВП у 3%. Але зараз ми вже бачимо, що по другому кварталу цього року цей показник складає вже 3,6%. Так само і на наступний рік ми закладаємо 3%, утім очікуємо більше зростання. Наш пріоритет – у середньостроковій перспективі вийти на 5-7% економічного зростання. Це є можливим, адже ми запустили низку процесів, які з кожним роком приноситимуть в економіку більше інвестицій», – зазначив Володимир Гройсман.

За прогнозами прем’єра, інфляція на 2019 рік знизиться до 7,4%. І якщо ціни все ж будуть зростати, то не такими темпами, як було протягом попередніх років. Не менш важливим, на думку голови уряду, є поступове зменшення державного боргу України.

«Із 2005 по 2013 рік державний борг України зріс на 50 мільярдів доларів. Такий величезний борг потрібно обслуговувати, і через це ми повинні співпрацювати з міжнародними партнерами, щоб запозичувати у них кошти, погашати борги і перезапозичувати за менші відсотки. Тому стратегія уряду – це зменшення боргу по відношенню до ВВП поступово, з кожним роком», – пояснив Гройсман.

Щодо дохідної частини бюджету, прем’єр зазначив, що в 2019 році прогнозується зростання зведеного бюджету до 1292,7 мільярда гривень.

Серед головних пріоритетів видаткової частини бюджету голова уряду наголосив на фінансуванні української армії та розбудові всього блоку безпеки й оборони.

«У 2019 році видатки на обороноздатність держави складатимуть 209,5 млрд грн, а це на 31,5 млрд більше, ніж попереднього року. Ми розуміємо, що постійно маємо думати над тим, як можна збільшити наші видатки на модернізацію озброєння та на нову бойову техніку. Також серед головних завдань – збільшення заробітної плати військовим, яка складатиме не менш як 10 тисяч гривень», – запевнив урядовець.

Наголосив прем’єр і на енергонезалежності країни та підкреслив, що сьогоднішня ситуація в цій галузі не влаштовує ні уряд, ні шахтарів, ні національну економіку.

«У цьому році ми виділяємо ресурс на модернізацію українських шахт. Це безпосередня відповідальність профільного міністерства, і видатки розміром у 2,3 млрд грн ми маємо інвестувати у збільшення видобування українського вугілля. Також ми виділяємо 713,4 млн гривень на розвиток гідроелектростанцій, адже це чиста й відносно недорога енергетика», – підкреслив Гройсман.

Також Прем’єр-міністр зосередив увагу на формуванні Державного фонду енергоефективності, на запуск якого заплановано виділити 1,6 млрд грн, а на «теплі» кредити – 0,4 млрд грн.

Згадав голова уряду й про розбудову нових автошляхів державного значення, на що в 2019 році передбачено 56 млрд грн, що на 8,3 млрд більше, ніж цього року.

«На місцеві дороги в цьому році ми передали 11,5 млрд грн, і це вже є відповідальність влади на місцях, щоб ефективно реалізувати ці кошти. Адже в наступному році видатки на цю сферу зростуть ще на 6,1 млрд грн. Окремо зауважу на безпеці руху на дорогах, на що ми запланували 2,5 млрд грн і тільки починаємо використовувати цей ресурс», – підкреслив Володимир Гройсман.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Оригінал публікації на сайту ZIK

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *