США планують масштабні торговельні «санкції» проти Китаю

У Дональда Трампа планують серйозно обмежити ввезення електроніки із Піднебесної. Йдеться про товари, обсяг імпорту яких сягає десятків мільярдів доларів.

Адміністрація президента США Дональда Трампа готується запровадити мита щодо китайських товарів, зокрема продукції технологічного та телеком-секторів, обсяг імпорту якої з КНР сягає 60 мільярдів доларів. Про це у вівторок, 13 березня, повідомляє агенція новин Reuters з посиланням на власні джерела, – пише DW.

Зазначається також, що мита запровадять переважно щодо побутової електроніки, і вони можуть охопити аж до 100 продуктів. У Білому домі коментувати таку можливість відмовилися.

Утім, сам Трамп неодноразово закидав Китаєві несправедливу торговельну політику, а його адміністрація вже запровадила низку протекціоністських заходів, зокрема щодо імпорту сталі та алюмінію.

У торговельному балансі між США та Китаєм останній має перевагу в 375 мільярдів доларів. Під час останніх перемовин Трампа з китайським лідером Сі Цзіньпінем ця тема порушувалася, проте конкретних обіцянок сторони не робили. Можливі нові заходи Вашингтона обговорюються на тлі торговельної суперечки з Євросоюзом.

Як писав «Вголос», США запровадили мито на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%) для продукції всіх країн, за винятком Канади і Мексики. Для цих країн передбачено виключення терміном на 30 днів з опцією пролонгації.               

«Вголос»

Оригінал публікації на сайту Вголос

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *