МОЗ хоче скасувати спецдозволи на зайняття народною медициною

Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) підготувало законопроект, яким передбачається скасувати видачу спеціального дозволу на зайняття народною медициною (цілительством).

Про це на своїй сторінці у соцмережі Facebook написала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

«МОЗ України підготувало законопроект, який скасовує видачу спеціального дозволу від МОЗ на заняття народною медициною. Дотепер українське законодавство визначає народну медицину як метод оздоровлення, профілактики, діагностики та лікування, які ґрунтуються на досвіді багатьох поколінь людей, усталені в народних традиціях і не потребують державної реєстрації», – написала в.о. міністра.

За її словами, якщо сучасна медична наука не визнає практику цілителів, знахарів і екстрасенсів, як метод лікування, цього не може визнавати закон і держава.

«І в жодному разі Міністерство охорони здоров`я не може надавати дозвільні документи на методи, безпечність та ефективність яких неможливо гарантувати. Підготовлений Законопроект передбачає скасувати видачу спеціального дозволу на зайняття народною медициною (цілительством). Також він забороняє рекламу народної медицини», – відзначила в.о. голови МОЗ.

Супрун підкреслила, що після ухвалення закону діяльність цілителів не визнаватиметься законом як така, що може допомогти комусь не хворіти чи вилікуватися.

«Якщо його ухвалять, це не означатиме, що люди, які практикують цілительство, не зможуть цим займатися. Проте їхня діяльність не визнаватиметься законом, як така, що може допомогти комусь не хворіти чи вилікуватися. Пацієнти, які звертатимуться до гомеопатів чи знахарів, бачитимуть, що їхня діяльність не підкріплена жодними державними документами, а отже це не є місцем, де надається медична допомога», – підсумувала вона.

 «Вголос»
 

Оригінал публікації на сайту Вголос

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *