Власний газовидобуток допоможе стабілізувати гривню, – Сазонов

Власний газовидобуток допоможе стабілізувати гривню, – Сазонов

ZIK

ZIK

Україна повинна почати забезпечувати себе власним газом. Адже у нас основним джерелом втрати валюти є закупівля закордонного палива та вуглеводнів. Якщо ж налагодимо свій видобуток, зможемо нормалізувати курс гривні та наповнити держбюджет.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політолог Кирило Сазонов.

Він наголосив: в Україні уже задіяна висока вартість газу для промисловості, тоді як населення платить за низькими цінами. Однак, не зрозуміло, чому такі ж низькі тарифи введені і для релігійних організацій.

«Тобто як би у нас суди працювали повноцінно, усі б могли свої домівки оголосити релігійними організаціями і платити менше за газ», – зауважив Сазонов.

Тож він підкреслив: зараз держава повинна намагатись забезпечувати себе цим паливом самостійно. Мовляв, ще двадцять років тому угоди про видобуток газу роздавались між «своїми», а Москва платила за його саботаж.

«Ти отримуєш свердловину, але при цьому звідти нічого не добуваєш. За це тобі «відстібають» якісь кошти. Це робилось для того, щоб посадити Україну на імпортну голку», – переконаний політолог.

Однак, вже із ринковими цінами видобуток газу стає вигідним, як і вугілля та нафти.

«У нас основне джерело втрати валюти – закупівля палива і вуглеводнів закордоном. Якщо ж вийдемо на власне видобування, зможемо хоча б укріпити гривню», – вважає Сазонов.

Тому потрібно максимально спростити отримання дозволів на газовидобуток, та забрати свердловини у тих, хто ними не займається протягом півроку.

«При цьому ще й виставити нормальні закупівельні ціни. Тоді усе буде чудово. Це будуть наші робочі місця, наші податки і, відповідно, наповнений бюджет. Тоді й зростуть пенсії та зарплати бюджетникам», – наголосив експерт.

Окрім того, Сазонов зазначив: реакція населення на обраний владою курс повинна залежати від усвідомлення часових рамок, протягом яких зміни принесуть результат.

«Те, що робиться правильно, може бути неприємним зразу, та дати ефект лише через п‘ять чи десять років. Тому й усі непопулярні дії, які робили уряди Яценюка та Гройсмана, таки підуть у позитив через кілька років», – зауважив Сазонов.

У свою чергу політолог Олексій Якубін зазначив: говорячи про часові рамки реформ, варто звертати увагу на ті, які існують на Заході. Мовляв, ми ж орієнтуємось саме на ці держави.

«Там ці часові рамки є досить невеликими. Наприклад, американський президент обирається саме на цей термін. Однак, якби кандидат обіцяв людям, що покращення вони відчують через п‘ять чи десять років, на нього б ніхто не проголосував», – розповів Якубін.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Оригінал публікації на сайту ZIK

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *