Допити через Skype не відповідають КПК, – екс-заступник генпрокурора

Допити через Skype не відповідають КПК, – екс-заступник генпрокурора

ZIK

ZIK

Допити із використанням Skype не відповідають вимогам КПК, і докази, які намагається подати сторона захисту, суд ніколи не врахує як доказ у справі.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив екс-заступник генерального прокурора (2014-2015рр.) Олексій Баганець.

Нагадаємо, сьогодні під час засідання Оболонського районного суду Києва у справі держзради екс-президента-втікача Віктора Януковича за допомогою відеозв’язку допитали колишнього командувача Внутрішніх військ МВС України за президентства Януковича генерал-лейтенанта Станіслава Шуляка. Екс-командувач внутрішніх військ з березня 2014 року перебуває в розшуку СБУ.

Олексій Баганець зауважив, що процес про держзраду Віктора Януковича із самого початку був політичний. Екс-заступник генпрокурора нагадав, зокрема, про заяви Юрія Луценка, що до певної дати вже буде вирок у справі.

«Це говорить про те, що вже тоді закладалося політичне підгрунтя під проходження цього кримінального процесу», – зазначив гість програми.

Екс-заступник генерального прокурора наголосив, що людину можуть визнати винною у вчиненні конкретного кримінального правопорушення лише тоді, коли докази її винуватості зібрані відповідно до порядку, який встановлений кримінальним процесом.

«Впало в око, що і сторона обвинувачення запрошувала таких свідків, частина з яких, на мою думку, нічого не свідчили про те, що підтверджує позицію державного обвинувачення, у тому числі і Петра Порошенка. Він не був свідком державного обвинувачення», – зазначив гість програми.

Олексій Баганець наголосив, що у справі держзради Януковича триває заочний процес і самого обвинуваченого на засіданні немає.

«Що це за допити по Skype – невідомо, з якої держави, невідомо, чи цю людину попередили про кримінальну відповідальність за надання заздалегідь неправдивих показань», – каже Олексій Баганець.

Екс-заступник генерального прокурора наголосив, що такі допити по Skype не відповідають вимогам КПК, і докази, які намагається подати сторона захисту, суд ніколи не врахує як доказ у справі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Оригінал публікації на сайту ZIK

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *