Концепція реформування СБУ півтора роки лежить в Адміністрації Президента, – експерт

Концепція реформування СБУ півтора роки лежить в Адміністрації Президента, – експерт

ZIK

ZIK

Наразі СБУ – це орган спецпризначення. Натомість за всіма стандартами Євросоюзу, це має бути структура без політичної складової.

На цьому наголосив військовий експерт Олег Старіков в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Не дуже зрозуміло, як у межах законопроекту про нацбезпеку забезпечуватиметься парламентський демократичний цивільний контроль за Службою безпеки України. Оскільки концепція реформування СБУ, яка була відпрацьована консультативною місією Євросоюзу, лежить в Адміністрації Президента вже 18 місяців і не відпрацьовується», – констатував Олег Старіков.

Експерт зауважив, що наразі СБУ – це орган спецпризначення. Натомість за всіма стандартами Євросоюзу це має бути структура без політичної складової.

«Що ж до Ставки верховного головнокомандуючого, то в керівництва НАТО такого поняття взагалі немає, а є комітет начальників штабів. Відтак, європейці не дуже розуміють, що це за посада, і як її контролювати», – зазначив Старіков.

І найголовніше, на думку військового експерта, це контроль за витратами бюджетних коштів у сфері оборони та безпеки.

«Сьогодні, щоб приховати будь-які статті витрат і тому подібне, засекречують будь-яку інформацію. Так, 40-50% інформації, яка стосується бюджету та витрат, є засекреченою.

Доходить до того, що засекречують навіть ціну на звичні військові закупівлі, як наприклад, саперська лопатка або сумка для протигазу. І це не захист важливих даних, що дійсно має робити держава, а приховування інформації щодо бюджетних коштів у сфері оборони», – підсумував Олег Старіков.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Оригінал публікації на сайту ZIK

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *