#ЩастиНаЗНО: як не нашкодити учасникам незалежного тестування?

Вже зовсім скоро ще нинішні школярі стануть абітурієнтами, а за кілька місяців й студентами. У вівторок, 22 травня  – перше ЗНО, з математики. Це важливий етап у їх житті, проте часто тиск рідних і близьких стає додатковим тягарем в проходженні цього етапу. Минулого року Фундація соціальних інновацій «З країни в Україну» започаткувала флешмоб #ЩастиНаЗНО. Такою акцією учасники проекту хочуть підтримати усіх, хто складатиме незалежне оцінювання цьогоріч, розвеселити їх та допомогти позбутись страху, що стає на заваді при складанні тесту.

«Однозначно ЗНО – одна з найбільш вдалих реформ в Україні. Свою адміністративну частину – унеможливлення маніпуляції при вступі, вона виконала, але почала викривлювати ставлення до самого тесту. Перш за все це стається через батьків та вчителів, які почали навантажувати дитину емоційно. Дуже часто саме вони хвилюються більше, ніж діти. Свої очікування, свої переживання вони перекладають на плечі дітей.  Дуже часто підлітки несуть відповідальність за те, як себе почуватимуть батьки, адже вони реалізуються через успішність власних дітей. Тобто, якщо дитина успішно все здає і вступає до вишу, то батько чи мати, в своїй рольовій моделі, сприймає себе як успішну (-ого). Тому ми хочемо звернути особливу увагу батьків на те, що нічого страшного немає в тому, що дитина не склала тесту. Хочемо закликати батьків переосмислити ставлення до ЗНО. Є чимало прикладів, де дитина брала паузу на рік , за цей час сформувала себе як особистість та вступала куди справді хотіла», – розповів Денис Блощинський, представник Фундації соціальних інновацій “З країни в Україну.

До флешмобу долучилась й психологиня Світлана Ройз, яка з власного досвіду винесла окремі поради для оточення і для самого вступника. Вона радить розглядати будь-який тест як епізод у великому житті, що в самому іспиті закладено те, з чим абсолютно можна впоратися. Батькам радить власні очікування не робити проблемою дитини, а вірити у потенціал вступника, стати підтримкою для нього.

«При підготовці та систематизації інформації можна малювати ментальні карти. Краще запам’ятовується інформація, що надходить з різних каналів сприйняття. Це меми – картинки, ментальні карти (візуальний канал), промовляйте інформацію вголос, слухайте аудіо уроки. Під час тесту важливо підготувати якусь яскраву деталь – значок, браслет, пришити ґудзик, одіти яскраві смішні шкарпетки, поставити фломастером точку на руці або намалювати щось смішне – щоб цей «якірець» повертав у реальність, щоб можна було подивитися і усміхнутися. Також можна використовувати техніку самопідтримки – «крило ангела» – рука кладеться на протилежне передпліччя. Ми обіймаємо себе так, як наш друг, батько, наш «охоронець». Після іспиту випийте води, поїжте, ідеально – пройтися пішки», –  пише Світлана Ройз у себе на сторінці Facebook.

Щоб зняти емоційну напруженість із вступників до флешмобу приєднались чимало вчителів, друзів та знайомих учнів, також відомі українці.

Фото: лідер гурту «Бумбокс» Андрій Хливнюк

Фото: ведучі радіо FM Галичина Ольга Телипська та Михайло Коренев разом з розповів Денисом Блощинським

Цього року тести ЗНО будуть вперше адаптовані для дітей із проблемами зору – надруковані шрифтом Брайля. Тому в мереджі з’явились й відео підтримки мовою жестів. В своєму зверненні дівчина каже: «Привіт,моє ім’я Емма, і я учасник масштабного проекту «Відкривай Україну». Беру участь в старті #щастиназно і хочу побажати всім успіху! Кожен з вас прекрасний, і я впевнена, – впорається з цим завданням. Отримає високі результати! Щасти на ЗНО»

Також ініціатори флешмобу закликають у дні ЗНО приходити до навчальних закладів з плакатами «Keep calm і #ЩастиНаЗНО».

Оригінал публікації на сайту Львівська Газета

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *