Політична криза у Словаччині наростає: прем’єр звинуватив президента у дестабілізації країни

вівторок, 6 березня, 2018, 10:25 Світ

Політична криза у Словаччині наростає: прем’єр звинуватив президента у дестабілізації країни

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо звинуватив президента Андрея Кіску в дестабілізації країни через заклики до змін в уряді.

Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на Aktuality.

На тлі зростання протестів проти уряду Фіцо після вбивства журналіста Яна Куцяка та його нареченої, президент Словаччини закликав до змін в уряді або позачергових виборів, щоб вирішити «серйозну політичну кризу».

Фіцо у понеділок виступив з телезверненням, в якому не тільки звинуватив Кіску у спробі дестабілізувати країну, але й припустив, що угорсько-американський мільярдер Джордж Сорос може бути якось пов’язаний з ситуацією.

Він сказав, що Кіска та Сорос 20 вересня 2017 року особисто зустрілися в Нью-Йорку, та публічно попросив президента пояснити, чому він познайомився з меценатом, що вони обговорювали і чому він не брав на зустріч представників МЗС Словаччини.

«Цікаво, чому глава Словацької Республіки вирушив на приватну територію до людини, яка має дуже сумнівне ім’я: пан Сорос», – сказав Фіцо.

Адміністрація словацького президента після цього випустила заяву, в якій ідеться, що Фіцо використовує теорію змов, щоб відвернути увагу від нинішньої кризи.

«Використання теорії змови не позбавляє прем’єр-міністра обов’язку боротися з глибокою політичною кризою або звільненням місця для того, хто може це зробити. Президент Андрей Кіска розпочинає переговори з парламентськими партіями в середу», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше міністр внутрішніх справ Словаччини Роберт Калиняк заявляв, що не планує подавати у відставку через справу про вбивство журналіста Яна Куцяка та його нареченої.

Як відомо, міністр культури Словаччини Марек Мадарич подав у відставку після вбивства журналіста.

Секретар урядової ради безпеки Вільям Ясан та помічниця прем’єр-міністра Марія Троскова також пішли у відставку. У росзлідуванні Куцяка йшлося про те, що вони мали зв’язки із членом італійської мафії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Оригінал публікації на сайту ZIK

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *