Україна в січні збільшила імпорт на 31,4%, а експорт – на 23,5%, – Держстат

Україна в січні збільшила імпорт на 31,4%, а експорт – на 23,5%, – Держстат

У січні 2018 року експорт товарів збільшився на 23,5%, а імпорт – на 31,4% порівняно з відповідним періодом минулого року.

Про це йдеться в інформації Державної служби статистики, – повідомляє РБК-Україна.

Фото: статистичні дані (РБК-Україна)

Зокрема, згідно з даними, зовнішньоторговельні операції проводилися з 191 країною світу.

«У січні 2018 року експорт товарів склав 3724,2 млн доларів, імпорт – 4008,3 млн доларів. Порівняно з січнем 2017 року експорт збільшився на 23,5% (на 709,7 млн доларів), імпорт – на 31,4% (на 958,5 млн доларів)», – повідомляє Держстат.

Також зазначається, що негативне сальдо склало 284,1 млн доларів (у січні 2017 року також було від’ємним – 35,3 млн доларів). Коефіцієнт покриття експортом імпорту склав 0,93 (у січні 2017 року – 0,99). Зовнішньоторговельні операції проводилися з партнерами з 191 країни світу.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, Кабінет міністрів України схвалив розширення сфер підтримки українського експорту в законі про Експортно-кредитне агентство (ЕКА).

Зокрема, уряд підтримав проект про зміни до законів щодо забезпечення роботи Експортно-кредитного агентства. Документ передбачає створення умов для захисту українських експортерів від ризиків неплатежів та фінансових втрат, підвищення конкурентоспроможності українських виробників на світових ринках.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Оригінал публікації на сайту ZIK

«Дні Українського Бізнесу» пройдуть у Варшаві та Гданську

У Польщі з 10 по 11 травня відбудеться VIII Міжнародний форум «Дні Українського Бізнесу».

Про це повідомляє Укрінформ

Перший день форуму пройде 10 травня у Варшаві, другий – 11 травня в Гданську. 

У рамках заходу заплановано обговорення широкого спектра актуальних питань польсько-українського економічного співробітництва, зокрема перспективи інвестування польського бізнесу в українську економіку, можливості збільшення товарообігу між країнами, перспективи співробітництва в галузі відновлюваної енергетики та енергоощадження, будівельної галузі, авіації, залізничного сполучення, внутрішнього водного і морського транспорту, портової інфраструктури, суднобудівної промисловості та багато інших.

Міжнародний форум «Дні Українського Бізнесу в Польщі» – це щорічна масштабна подія, яка вже четвертий рік поспіль є майданчиком для обміну ідеями та досвідом між представниками держаних органів влади та бізнесом Польщі і України. За словами організаторів, Форум – це також можливість для власників та керівників підприємств налагодити ділові контакти, знайти нових партнерів та інвесторів, розширити ринки збуту та встановити нові комерційні відносини. 

Цьогорічний форум «Дні Українського Бізнесу» відбудеться під патронатом Посольства України в Республіці Польща, Консульства України в Гданську та за підтримки Комітету Верховної Ради України з питань транспорту.

Захід буде проведено за участю представників державних та місцевих органів влади, спеціальних економічних зон Польщі, дипломатичних та фінансових установ, а також представників бізнес-спільноти Польщі та України.

Детальну інформацію про подію та умови реєстрації можна знайти на сайті Асоціації українського бізнесу в Польщі.

Оригінал публікації на сайту Вголос

ГПУ підозрює Нову Пошту у можливій несплаті податків

ГПУ підозрює Нову Пошту у можливій несплаті податків

У Генеральній прокуратурі заявляють, що посадові особи групи споріднених компаній використовували злочинну схему, що призводило до несплати податків в особливо великих розмірах.

Про це сказала речниця генпрокурора Юрія Луценка Лариса Сарган, – повідомляє Українська правда.

«За даними ДФС та за матеріалами кримінального провадження, посадові особи групи споріднених компаній використовували злочинну схему, спрямовану на надання послуг з переводу в готівку безготівкових коштів та з мінімізації податкових зобов’язань підприємств-клієнтів шляхом формування фіктивного податкового кредиту з проведенням безтоварних операцій з використанням підроблених документів підприємств з ознаками фіктивності, що призводило до несплати податків в особливо великих розмірах», – написала вона.

Вона заявила, що Юрій Луценко взяв під особистий контроль розслідування кримінального провадження за фактами зловживання службовим становищем посадовими особами ТОВ «Нова пошта» та інших споріднених підприємств за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.364, ч.3 ст.212 КК України.

Сарган додала, що наступного тижня генеральний прокурор заслухає матеріали провадження в присутності адвокатів представників ТОВ «Нова пошта».

«Якщо доказів порушення законодавства з боку посадових осіб ТОВ «Нова пошта» не буде здобуто, кримінальне провадження буде закрито», – підсумувала речниця.

Як відомо, 16 березня представники Генеральної прокуратури провели близько 15 обшуків складських та офісних приміщень ТОВ «Нова пошта» у Києві, Полтаві, Харкові та Дніпрі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Оригінал публікації на сайту ZIK

У Львові відбудеться VI Всеукраїнський форум місцевого самоврядування

Цьогоріч цей захід стане шостим та відбуватиметься в Grand Hotel (Львів, просп. Свободи, 13).

Форум, як завжди, стане альтернативною платформою для обміну досвідом та обговорення актуальних проблем та перспектив розвитку місцевого самоврядування за участі провідних вітчизняних та іноземних експертів, міських голів і народних депутатів.

Звісно цей захід має на меті також напрацювання рекомендацій у сфері місцевого самоврядування, які стосуватимуться підвищення ролі та посилення спроможності органів місцевого самоврядування у забезпеченні розвитку держави в цілому.

Цього року організатори та експерти пропонують такий перелік питань і тем для дискусій:

 • Темп реформи децентралізації в Україні. Що бракує: бажання, грошей чи просвітництва?
 • Територіальна організація органів виконавчої влади – взаємодія з органами місцевого самоврядування
 • Централізація у медичній сфері: переваги та недоліки вибору шляхів реформування
 • Роль програми U-LEAD з Європою у процесах децентралізації та можливості для потенційних українських партнерів
 • Електронні сервіси та розумні технології для ефективного розвитку міст та об’єднаних територіальних громад
 • Місцеве самоврядування для зміцнення України: реалії та можливості?
 • Практики управління фінансами для розвитку міст
 • Агломерації як території розвитку
 • Спроможні громади та потенціал мешканців до громадотворення
 • Інтегрований розвиток міста та неформальне планування: Підходи. Досвід. Виклики
 • Стратегії для великих та малих міст, об’єднаних громад: чи можливий прорив?

Організатори форуму:  Інститут міста, Львівська міська рада.

Партнери заходу: Львівська міська рада, Асоціація міст України, Академія Фольке Бернадотта, Програма U-LEAD з Європою, Проект GIZ в Україні «Інтегрований розвиток міст України», Програма USAID DOBRE, Western NIS Enterprise Fund, Проект «Партнерство для розвитку міст» ПРОМІС, Фонд Східна Європа.

Оригінал публікації на сайту Львівська Газета

У Львові виходить на екрани фільм «Тримай біля серця»

На прем’єрі будуть присутні режисер Валерій Шалига та продюсер Василь Медяний.

«Тримай біля серця» – один з перших фільмів, що в художній формі звернувся до теми українсько-російської війни. Це перший повнометражний ігровий фільм, створений вінницькою студією «SwitVideo Production». Фільм розповідає про події 2014 року в Україні, коли почалась АТО на Сході держави.

«Ідея фільму – показати український погляд на події в Україні у 2014 році, полярність суспільства під час війни та як це впливає на конкретну сім’ю. «Тримай біля серця» – це фільм про те, що за наш спокій тут в тилу там на Сході України гинуть люди. Війна продовжується. І кожен робить свій вибір. Та ми не повинні бути байдужими. Бо саме байдужість породжує проблеми в сім’ї і призводить до трагедії в цілій країні. А любов до найріднішого завжди треба тримати біля серця! Цей фільм розрахований на широке коло глядачів», – розповідають організатори.

Зйомки проходили у м. Вінниця та м. Калинівка. У головних ролях: Ігор Волков, Лілія Нагорна, Олег Примогенов, Сергій Романюк, Вадим Лялько, Марійка Львова, Олександр Нємченко, Тарас Постніков, Лідія Белозьорова та інші. Фільм створено на реальних подіях на Сході України. Консультанти –  воїни АТО, частина з них виступили акторами у фільмі.

Трейлер:

Фільм має статус національного.

Автори сценарію – Лілія Легостаєва, Валерій Шалига, режисер фільму – Валерій Шалига, оператор-постановник – Василь Медяний, художник-постановник – Сергій Нагорний, композитор – Іван Небесний, продюсер – Василь Медяний

Прокат фільму розпочнеться у цьому ж кінотеатрі з 22 березня.

Оригінал публікації на сайту Львівська Газета

Ціни на бензин та дизель продовжують падати

Впродовж 15-16 березня ціни на бензини і дизельне пальне продовжили зниження.

Про це повідомляє УП

Зокрема, на 1,5 грн./л всі види пального подешевшали на станціях SUN OIL: А-92 – до 25,90 грн/л, А-95 – до 26,40 грн/л, ДТ – до 24,40 грн/л.

Відзначимо, що значне зниження цін у цій мережі відбувається в рамках акції «Сезон вигідних поворотів», яка передбачає знижки на пальне щоп’ятниці та щосуботи.

У мережі «Маркет» бензини і дизельне пальне подешевшали на 0,50-0,62 грн/л.

Такі мережі як AMIC, «Укргазвидобування», «Татнефть-АЗС-Україна» і «Катрал» опустили ціни на 6-30 коп./л.

Середні ціни по країні 16 березня знизилися на 5-7 коп. /л.

Оригінал публікації на сайту Вголос

У Львові відкрили благодійну арт-виставку про котів (відео)

На виставці представлено більш ніж три десятки дитячих робіт школи вихідного дня КМДШ та інших любителів котів. Чимало шанувальників кошачих завітали оглянути арт-виставку. Дехто ділився власним досвідом виховання домашніх улюбленців, інші насолоджувались творчістю маленьких однолітків та присутністю живих котів.

Арт-виставка має благодійну мету. Дитячі роботи можна придбати за символічну ціну – 50 гривень. А зібрані кошти передадуть для потреб бездомних тварин у ЛКП «Лев».

[embedded content]

«Ідея святкувати День кота в нашій школі виникла давно, а цього року ми вирішили показати допитливість дітей до котів через мистецтво. На виставці представлені роботи наших учнів, а також котолюбів з різних куточків Львова. Також ця виставка благодійна. У такий спосіб хочемо навчити дітей, що своїми емоціями можна ділитися з друзями, а можна приносити користь, творити добрі справи», – розповіла керівниця проекту КМДШ Weekend Соломія Гладило.

Оглянути виставку «Без котЕ життя не те» можна на 4-му поверсі ТЦ «Роксолана» (площа Соборна, 14) до кінця березня.

Оригінал публікації на сайту Львівська Газета

Львівські школярки стали призерками дитячого літературного конкурсу «Не жартуй з вогнем» (фото)

За результатами оцінювання компетентного журі, роботи львівських школярок відповідали усім критеріям виконання робіт та отримали високі бали за творчий підхід та унікальність:

у віковій категорії 6-10 років у номінації «художній твір» призером стала Кравченко Анна, оповідання «Лісова пожежа», учениця СЗШ № 51 І-ІІІ ст.ім. І.Франка.

у віковій категорії 11-14 років у номінації «художній твір» – Базюк Дарія, твір «Вчора, сьогодні, завтра», учениця НВК «Школа-гімназія «Галицька».

у віковій категорії 15-18 років у номінації «художній твір» – Бенцак Галина, твір «Допитливій малечі про потрібні речі», учениця СЗШ № 90.

Окрім цього, грамотами за творчість відзначено ученицю СЗШ №95 Пилипенко Мирославу, вихованку Львівської лінгвістичної гімназії Паковську Соломію-Анну, та Гурняк Юлію, ученицю НВК «Гроно».

Нагородження провели у приміщенні музею пожежної справи Львівщини. Після урочистого вручення нагород школяркам провели цікаву екскурсію та розповіли таємничі та захоплюючі випадки з пожежної справи. Дівчатка дізналися про історію становлення відважної професії вогнеборця та оглянули пожежно-рятувальне оснащення.

Участь в обласному етапі конкурсу взяли понад сто творчих літературних робіт, автори яких є віком від 6 до 18 років. Конкурс проводили з метою реалізації інтересів у сфері виховання у дітей відповідального ставлення до вимог пожежної та техногенної безпеки, формування у них культури поводження з вогнем, навчання діям в умовах надзвичайних ситуацій, а також розвитку творчих здібностей учнів та виховання почуття відповідальності за збереження від вогню навколишнього середовища.

Оригінал публікації на сайту Львівська Газета

У Маріуполі на металургійному заводі, який належить Ахметову загинули працівники

У доменному цеху металургійного комбінату «Азовсталь» ремонтник підприємства і співробітник «Промсервіс» отруїлися колошниковим газом.

На меткомбінаті «Азовсталь» (входить до групи «Метінвест» Ріната Ахметова) загинули двоє чоловіків, 1977 і 1976 р.н. Трагедія сталася в п’ятницю, 16 березня, на четвертій доменній печі, повідомляє сайт міста Маріуполя.

У прес-службі «Метінвесту» виданню підтвердили інформацію про трагедію.

«16 березня в доменному цеху металургійного комбінату «Азовсталь» ремонтник підприємства і співробітник «Промсервіс» отримали отруєння колошниковим газом», – повідомили в компанії.

Там також уточнили, що постраждалим була оперативно надана перша долікарська допомога.

«На місце події для проведення реанімаційних дій прибула бригада медиків. Але лікарі швидкої констатували факт смерті двох людей», – додали в «Метінвесті».

Для встановлення причин трагедії на підприємстві створили спеціальну комісію.

Оригінал публікації на сайту Вголос

Львівські росіяни не зможуть проголосувати на виборах Путіна

У неділю, 18 березня, режим охорони дипломатичних установ Російської Федерації на території України – в Києві, Харкові, Одесі та Львові – не передбачатиме доступ до цих об’єктів громадян РФ для голосування на виборах. Про це заявив сьогодні міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков. Це є офіційною позицією МВС України в зв’язку з запланованими на 18 березня виборами президента Російської Федерації, – повідомили у департаменті комунікації МВС України.

«Сьогодні викликав у Міністерство тимчасового повіреного у справах Російської Федерації в Україні. Дипломату була доведена офіційна позиція української сторони щодо виборів 18 березня на окупованих територіях», – повідомив Арсен Аваков.

За його словами, згідно з нотою МЗС України №610/23-110-236 від 21 лютого 2018 року, Україна заявила рішучий протест МЗС РФ і вимагає не проводити вибори 18 березня 2018 року на тимчасово окупованих РФ територіях України – Автономній Республіці Крим та м. Севастополь. МЗС України відзначило, що голосування в приміщеннях дипломатичних і консульських представництв РФ на території України буде можливе тільки за умови повного виконання РФ згаданої вище вимоги української сторони.

«На сьогодні Російська Федерація не відмовилася від своїх протиправних намірів. МВС України заявляє, що проведення незаконних виборів на суверенній українській території в порушення всіх норм міжнародного права неприпустиме! У цих умовах, констатуючи агресивну гібридну війну Росії проти України, незаконну анексію Автономної Республіки Крим, окупацію частин Донецької та Луганської областей, проведення незаконних виборів на цій суверенній українській території, порушуючи всі норми міжнародного права, МВС України прийняло рішення про неможливість проведення виборів, які порушують закони нашої держави, на території  дипломатичних місій РФ, розташованих в Україні», – зазначив Арсен Аваков.

За його словами, зважаючи на публічні акції протесту в українському суспільстві, нехтування з боку Росії законних вимог української сторони, щоб уникнути провокацій і можливих важких наслідків, підрозділи Нацполіції і Нацгвардії забезпечать в цей день належну охорону всіх дипломатичних представництв і установ, а також прилеглих до них територій, відповідно до Віденської конвенції. Доступ до установ матимуть лише особи з дипломатичним статусом. Інших осіб і громадян РФ цього дня на територію диппредставництв не допускатимуть.

МВС також звернулося до дипломатів і громадян Російської Федерації з проханням підкоритися законним вимогам України, не провокувати ситуацію, дотримуватися порядку та законів України.

Оригінал публікації на сайту Львівська Газета